Home Të Fundit 1 Korrik 2024, Moti për sot/ Reshje shiu apo temperatura të larta?...

1 Korrik 2024, Moti për sot/ Reshje shiu apo temperatura të larta? Ja cfarë surprizash ju presin për ditën e sotme

17

Vendi ynë, vijon të jetë nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe vranësirave

 

1 Korrik 2024, Moti për sot/ Reshje shiu apo temperatura të larta? Ja cfarë surprizash ju presin për ditën e sotme
të pakta deri mesatare. Orët e pasdites do të sjellin vranësira më të shpeshta në të gjithë territorin, ku më të theksuara vranësirat do të jenë në skajet verilindor dhe juglindor.

Gjatë natës pritet zhvillim i vranësirave në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë konstante në vlerat minimale, por ulet maksimumi duke luhatur vlerat ditore nga 16°C vlera minimale, deri në 33°C vlera maksimale në rang territori.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det, duke arritur shpejtësinë mbi 30 km/h nga drejtimi kryesisht Perëndimor.

Për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit, do të gjenerohet dallgëzim të ulët.