Home Të Fundit 25 dhe 40 vjece u gjetën në të vd*kura të Tiranë, zbardhen...

25 dhe 40 vjece u gjetën në të vd*kura të Tiranë, zbardhen detaje të reja: Nga sherri me farmacistën e deri tek…

182

Antonina Kozachenko dhe Anastasia Lopukhova, 25 dhe 40 vjeç janë identitetet e dy

 

25 dhe 40 vjece u gjetën në të vd*kura të Tiranë, zbardhen detaje të reja: Nga sherri me farmacistën e deri tek...
shtetaseve ukrainase që u gjetën pa shenja jete sot në mesditë në një banesë në Tiranë, pranë zonës së “Selvisë”.

 

Shkak për vdekjen e tyre mendohet të jetë mbidoza nga ilaçet qetësuese dhe antidepresantë.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se Kozachenko dhe Lopukhova ishin konfliktuar dy ditë më parë me një farmaciste në rrugën “Muhamet Gjollesha” ku kishin hyrë për të blerë medikamentet Tramadol dhe Xanax.

Farmacistja ka refuzuar t’iu japë ilaçet në mungesë të recetës së mjekut por kjo ka bërë që ukrainaset të revoltohen dhe janë përplasur fizikisht me të.

Ato e kanë kafshuar farmacisten në krah, ndërsa menjëherë pas ngjarjes,

farmacistja mësohet se ka bërë denoncim në polici.

Efektivët i kanë gjetur dy gratë ukrainase në një spital nga Tiranë dhe më pas i ka shoqëruar në komisariat. Pas marrjes në pyetje ato janë të lërë të lira.

Mirëpo, dy ditë më pas, shoqja e tyre e dhomës i ka gjetur me hemorragji nga goja dhe pa shenja jete.