Home Të Fundit A jeni gati për plazh? Moti po na cudit, ja sa pritet...

A jeni gati për plazh? Moti po na cudit, ja sa pritet të shënojnë temperaturat ditën e sotme

171

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme,

A jeni gati për plazh? Moti po na cudit, ja sa pritet të shënojnë temperaturat ditën e sotme

falë ndikimit të masave ajrore të ngrohta e të thata si dhe ndikimi prej disa ditësh i Anticiklonit të Azoreve.

 

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti pritet të jetë i kthjellët me kohëzgjatje me diell

 

si dhe nuk do të mungojnë vranësirat mesatare kalimtare transparente kryesisht nga orët e mesditës.

 

Era pritet të fryjë me drejtim veriperëndim –verilindje me shpejtësi 1-6m/sek ndërsa përgjatë

 

vijës bregdetare e lugina 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë I forcës 1-2ballë.

 

Temperaturat do të prekin vlerën 31 gradë në Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier, Lezhë dhe Shkodër.