Home Të Fundit ‘Ajri i nxehtë pritet të zvëndësohet me ajrin e ftohtë…’ Moti bënë...

‘Ajri i nxehtë pritet të zvëndësohet me ajrin e ftohtë…’ Moti bënë kthesën e madhe, cfarë pritet të ndodh sot

521

Ajri i nxehtë nga Afrika po zhvendoset drejt Europës Juglindore duke u zëvëndësuar

'Ajri i nxehtë pritet të zvëndësohet me ajrin e ftohtë...' Moti bënë kthesën e madhe, cfarë pritet të ndodh sot

me ajrin me të freskët nga Atlantiku duke sjellë rënie të temperaturave.

E Martë, 02 Prill 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira dhe reshje të pakta shiu në mëngjes

deri në mesditë në zonën veriperëndimore. Padite do të kemi diell.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur

 

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 7/16°C

– Zonat e ulëta 10/19°C

– Zonat bregdetare 12/20°C