Home Të Fundit Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 17 vjecari shqiptar! Ja detajet...

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 17 vjecari shqiptar! Ja detajet e rënda si ndodhi aksidenti: Shoku i tij 15 vjecar nuk u…

13

Një aksident tragjik është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Itali.

 

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 17 vjecari shqiptar! Ja detajet e rënda si ndodhi aksidenti: Shoku i tij 15 vjecar nuk u...
Raportohet se nga ky aksident ka gjetur vdekjen një djalë 17-vjeçar shqiptar. I riu ndërroi jetë gjatë natës në spital

pasi përplasi motoçikletën e tij në një mur.

Shoku 15-vjeçar që ishte në motor me të ka mbetur i padëmtuar.

Aksidenti ka ndodhur në Bienno, në Vallecamonica, në provincën e Brescias . Sipas hetimeve të deritanishme 17-vjeçari duke drejtuar motoçikletën humbi papritur kontrollin e mjetit.

Ai ishte në Via Indipendenza kur, rreth orës 23:00, u përplas me një mur që shkon përgjatë rrugës.

Kërkesa për ndihmë është dërguar menjëherë në qendrën e thirrjeve 118.

Në vendngjarje kanë shkuar dy autoambulanca. Gjendja e të riut duke drejtuar makinën me dy rrota është shfaqur menjëherë shumë e rëndë. Ai u transportua me kodin e kuq në Policinë Civile në Brescia dhe ndërroi jetë gjatë natës.

Kjo është viktima e katërt në një javë në rrugët e Breshias. Të shtunën e kaluar, 18-vjeçarja Matilda Agnesi humbi jetën pasi doli nga rruga me motorin që kishte marrë si dhuratë për ditëlindje.