Home Të Fundit BUJE E MADHE! Ish banori i ‘BBV’ bëhet pjesë e një seriali...

BUJE E MADHE! Ish banori i ‘BBV’ bëhet pjesë e një seriali zviceran

13

Ish-banori i “Big Brother Vip Kosova”, Vedat Bajrami do të luajë në rolin kryesor në një serial zviceran, që do të transmetohet në gjuhën gjermane.

 

BUJE E MADHE! Ish banori i ‘BBV’ bëhet pjesë e një seriali zviceran
Ka qenë komediani ai që ka konfirmuar se do të aktrojë me rolin kryesor në serialin zviceran, që do të transmetohet shumë shpejt në televizionin shtetëror zviceran SRF.

Komediani është personaliteti i njohur edhe si “Vedati i stupcave”, serial shumë i dashur për shqiptarët.

Në muajin gusht do të startojnë xhirimet e para të këtij seriali që të ketë tematika të ndryshme dhe do të transmetohet në gjuhën gjermane.

BUJE E MADHE! Ish banori i ‘BBV’ bëhet pjesë e një seriali zviceran

“Është hera e parë që një shqiptar nga Kosova do të aktrojë në një serial zviceran me rolin kryesor, në fakt, ky është fat për mua që do të punoj me një ekip shumë profesional dhe do të ketë shumë surpriza”, është shprehur ai.