Home Të Fundit Cfarë humbje e madhe! Ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare

Cfarë humbje e madhe! Ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare

1240

Një lajm i trishtë vjen nga bota e artit, ku bëhet e ditur që aktorja e njohur e

 

Cfarë humbje e madhe! Ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare

skenës artistike të Kosovës, Shirine Morina, është ndarë nga jeta.

 

Vdekjen e saj e ka bërë të ditur, deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci.

Ai thotë se Morina la pas një trashëgimi të çmuar.

 

“Sot humbëm një nga figurat e shquara të skenës artistike në Kosovë, znj.Shirine Morina.

 

Aktorja e njohur, e cila shënoi një epokë të rëndësishme në historinë e teatrit dhe kulturës kosovare,

Cfarë humbje e madhe! Ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptarevde

la pas një trashëgimi të çmuar. E takoja miken time shpesh dhe ishte shumë pozitive dhe plotë energji.

 

Ngushëllime familjes dhe gjithë komuniteti artistik!”, shkroi Bajqinovci.

.Cfarë humbje e madhe! Ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare