Home Të Fundit Cfarë i ndodhi? 36-vjeçari nga Lushnja vdes brenda burgut grek

Cfarë i ndodhi? 36-vjeçari nga Lushnja vdes brenda burgut grek

369

Shtetasi Delin Beqiri 36-vjeç nga Bubullima e Lushnjes, ka ndërruar jetë në burgun e Koridhalos në Greqi.

 

Cfarë i ndodhi? 36-vjeçari nga Lushnja vdes brenda burgut grek

Ai ka qenë jashtë në oborrin e palestrës kur është rrëzuar.

 

Në vendngjarje ka mbërritur një ambulancë me ekipet e shpëtimit për ta dërguar në spitalin e Pireut, por ai ndërroi jetë.

 

Vdekja e 36-vjeçarit shqiptar, mund të jetë për shkaqe patologjike, ose për përdorim të tepruar të drogës.

 

Për shkaqet dhe rrethanat e sakta të vdekjes së 36-vjeçarit shqiptar, pritet raporti mjeko-ligjor.

Beqiri u arrestua nga policia para rreth një muaji, pas denoncimit të thjeshtrës së tij për abuzim s*ksual.

 

Ajo gjithashtu, e denoncoi atë për përdorim dhe tregëtim droge, vepra që kanë ndodhur në dijeninë e nënës së saj, shtetases Dhurata Shpata, 50-vjece, nga Bubullima e Lushnjes.

 

Policia menjëherë ka kryer kontrolle në banesat e Beqirit e Shpatës, ku ka gjetur dhe sekuestruar 14 gram marijuanë, 4 thika,

1 pistoletë sportive, 3 peshore, 1 grirës, 3 celularë dhe 15.000 euro. Jashtë banesave janë gjetur të fshehura 1 kg 491 gram marijuanë.

Gjithashtu, Shpatës i janë sekuestruar edhe 3275 euro.

Policia ka sekuestruar si provë materiale edhe të brendshme të 25-vjeçares. Gjatë marrjes në pyetje, 25-vjeçarja tha se ajo kërcënohej nga Delin Beqiri, përmes videove që ai kishte gjatë akteve, ndërsa disa herë si shpërblim i jepte para dhe dhurata.

Akti i fundit sipas saj, ka ndodhur midis orës 00.00 – 00.30 të 5 marsit, në banesën ku jetonin.