Home Të Fundit Cfarë trishtimi! Ish portieri humbi jetën sot në fushë, policia jep detaje...

Cfarë trishtimi! Ish portieri humbi jetën sot në fushë, policia jep detaje tronditëse nga ngjarja tragjike

339

Ndarja nga jeta e ish-portierit të Butrintit, Fredi Mërkuri,

 

Cfarë trishtimi! Ish portieri humbi jetën sot në fushë, policia jep detaje tronditëse nga ngjarja tragjike

gjatë një miqësore mes veteranësh sot në qytetin e Sarandës, ka tronditur opinionin publik në qytetin bregdetar.

 

Mërkuri po luante në një ndeshje miqësore mes veteranëve të klubit sarandiot dhe ish-futbollistëve grekë të qytetit të Athinës.

 

Ai pësoi kolaps në fushë dhe u dërgua në spitalin e qytetit me ambulancë,

 

por nuk ia doli që të fitonte këtë ndeshje me jetën. Policia e Shtetit ka publikuar të dhënat paraprake rreth ngjarjes në fjalë.

 

Rreth orës 18:10, në stadiumin “Andon Lapa”, duke luajtur gjatë një ndeshjeje miqësore futbolli, ka humbur jetën, dyshohet për shkaqe natyrale, shtetasi F. M., 62 vjeç, ish-futbollist.

Cfarë trishtimi! Ish portieri humbi jetën sot në fushë, policia jep detaje tronditëse nga ngjarja tragjike

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.