Home Të Fundit Del fotoja/ Ky është vrasësi i 21 vjecares në Ferizaj, ja si...

Del fotoja/ Ky është vrasësi i 21 vjecares në Ferizaj, ja si ndodhi tragjedia që i mori jetën një të reje

617

Një ngjarje e rëndë tronditi sot Kosovën, ku pas disa të shtënave me armë zjarri,

Del fotoja/ Ky është vrasësi i 21 vjecares në Ferizaj, ja si ndodhi tragjedia që i mori jetën një të reje

një grua mbeti e vrarë, teksa një person tjetër u plagos.

 

Viktima është Erona Cokli, 21-vjeçare, e cila u vra nga bashkëshorti i saj, Valon Aliu, 36-vjeçar.

 

Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e 21-vjeçares nga ish-bashkëshorti: I solli djalin, nxori armën dhe e qëlloi

 

Një grua mbeti e vrarë në ambientet e Qendrës për Punë Sociale, Kurti: E dënojmë ashpër këtë krim që po përsëritet

 

Tragjedia në Kosovë me një të vrarë dhe një të plagosur, 21-vjeçarja u qëllua nga ish-bashkëshorti
Po ashtu, është zbuluar edhe identiteti i autorit të dyshuar për vrasje.

 

Ngjarja ka ndodhur në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj ndërkohë që drejtoresha për Punë Sociale, Adelina Rexhepi tregoi shkurtimisht se si nisi konflikti.

 

Rexhepi tha se i dyshuari për vrasjen e Coklit kishte shkuar për ta marr fëmijën e tij dhe se nuk kishin konflikte me bashkëshorten, por me tu kthyer sërish te qendra kanë filluar konflikti, i cili përfundoi me vrasje.

“Realisht nuk kanë pasur konflikte, ka ardh bashkëshorti për ta marr fëmijën e tij nga ora 13:00, ka diskutuar me ata të qendrës për punë sociale, e ka marr djalin dhe ka dalë jashtë,

 

është kthy prapë dhe është takuar jashtë institucionit me bashkëshorten e tij dhe të dy bashkë kanë ardhur prapë në qendër dhe nga aty ka filluar konflikti. Kanë qenë partnerë pa kurorë dhe kanë bërë kërkesë për divorc”, tha Rexhepi.