Home Të Fundit DETAJE TRONDITESE! 8 persona të vdekur, dy trupa të pajetë ende në...

DETAJE TRONDITESE! 8 persona të vdekur, dy trupa të pajetë ende në ‘Benzin’ e shkatërruar

250

Zbardhen të tjera detaje nga aksidenti tragjik sot në Këlcyrë.

DETAJE TRONDITESE! 8 persona të vdekur, dy trupa të pajetë ende në 'Benzin' e shkatërruar

Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00, në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet në afërsi të fshatit Kuqar.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për BalkanWeb se mjeti ku udhëtonin 7 emigrantë,

 

ka dalë nga rruga në rrethana ende të paqarta dhe ka përfunduar në shtratin

e lumit Vjosë dhe për pasojë 8 persona kanë humbur jetën, përfshi dhe shoferin.

Mësohet se 6 trupa të pajetë u nxorën nga mjeti, ndërsa 2 kanë ngelur ende brenda ‘Benz’-it.

 

Sakaq, dyshohet se automjeti është marrë me qira, ndërsa priten të tjera verifikime nga ana e policisë.