Home Të Fundit Ditë me mot ‘vjeshtor’/ Reshjet e shiut, vranësirat dhe uljet e temperaturave...

Ditë me mot ‘vjeshtor’/ Reshjet e shiut, vranësirat dhe uljet e temperaturave mbërrijnë në vend, ja cfarë pritet të ndodh sot

14

Shtjella ciklonike nga Europa verirore po zbret në Mesdhe ku presim reshje shiu dhe rënie të temperaturave gjatë javës.

 

Ditë me mot 'vjeshtor'/ Reshjet e shiut, vranësirat dhe uljet e temperaturave mbërrijnë në vend, ja cfarë pritet të ndodh sot
E Martë 02 Korrik 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me rrebeshe. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 18/30°C

– Zonat e ulëta 20/32°C

– Zonat bregdetare 21/29°C