Home tvshow E dhimbshme/ Humb ndjenjat në fushë, vdes futbollisti 26-vjeçar

E dhimbshme/ Humb ndjenjat në fushë, vdes futbollisti 26-vjeçar

116

Një lajm i trishtë vjen nga bota e futbollit në Itali,

E dhimbshme/ Humb ndjenjat në fushë, vdes futbollisti 26-vjeçar

 

teksa është ndarë nga jeta në moshën 26-vjeçare, Mattia Giani.

Ky i fundit, u ndje keq gjatë ndeshjes mes Castelfiorentino dhe Lanciotto, e vlefshme për kampionatin e Toskanës.

Giani, i promovuar nga akademia e Empolit, u transportua për në spital, por gjatë ditës së hënë mbërriti lajmi i keq për ndarjen nga jeta të 26-vjeçarit.

 

Së fundmi, reagoi edhe klubi i Empolit që i dërgoi ngushëllime familjes së lojtarit.

Kujtojmë se ky ishte rasti i dytë i rëndë në Itali pas atij të Ndicka të Romës, ku për fat mbrojtësi u stabilizua dhe është në gjendje të mirë shëndetësore jashtë çdo rreziku për jetën.E dhimbshme/ Humb ndjenjat në fushë, vdes futbollisti 26-vjeçar