Home Të Fundit E diel me diell! Temperatura të larta, diell i nxhetë dhe…a do...

E diel me diell! Temperatura të larta, diell i nxhetë dhe…a do rikthehen reshjet e shiut mbrëmjen e sotme?

309

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike dhe

E diel me diell! Temperatura të larta, diell i nxhetë dhe...a do rikthehen reshjet e shiut mbrëmjen e sotme?

vlera të larta të presionit si rezultat i masave ajrore të ngrohta e të thata me origjinë nga Afrike e Veriut.

Moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i kthjellët me kohëzgjatje të orëve me diell në të gjithë territorin,

por nuk do të mungojnë alternime të herëpasherëshme vranësirash të mesme e të larta kalimtare gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim veriperëndim-juglindje me shpejtësi 1-5m/s,

 

në bregdet dhe lugina hera-herës arrin shpejtësi deri 8m/s shoqëruar me valëzim të forcës 1-2ballë në detet Adriatik dhe Jon.