Home Të Fundit E fundit! Punonte për familjen e tij, 56 vjecari bie nga vinci...

E fundit! Punonte për familjen e tij, 56 vjecari bie nga vinci dhe humb jetën në spital

179

Ka humbur jeten punonjësi i bashkisë Elbasan, Eduart Balliu i cili rreth orës 12:00,

 

E fundit! Punonte për familjen e tij, 56 vjecari bie nga vinci dhe humb jetën në spital

u rrëzua nga vinçi teksa po riparonte llambat elektrike në shtyllat e ndriçimit.

Ngjarja ndodhi në lagjen “5 Maji”.

 

Elbasan/ Bie nga vinçi teksa po riparonte llampat e qytetit, plagoset rëndë punonjësi i Bashkisë

 

56-vjeçari u dërgua në spitalin e Traumës në Tiranë por nuk mundi të mbijetonte.

“Rreth orës 12:00, shtetasi E. B., 56-vjeç, punonjës i bashkisë Elbasan, gjatë punës mbi vinç,

 

për riparimin e llambave elektrike në shtyllat e ndriçimit, në lagjen “5 Maji”,

 

dyshohet se për shkak të një defekti në vinç, është rrëzuar”, njoftoi policia me heret./albeu.com