Home tvshow “E njihnin gjithë taksistët”, pas historisë për ish të dashurën, Zhaklin Lekatari...

“E njihnin gjithë taksistët”, pas historisë për ish të dashurën, Zhaklin Lekatari “shpërthen” ndaj Albanos

307

Një rrëfim i Albanos pak ditë më parë në “Ferma VIP” ka bërë bujë në rrjet. Aktori tregoi se pse është ndarë me ish-partneren.

“E njihnin gjithë taksistët”, pas historisë për ish të dashurën, Zhaklin Lekatari “shpërthen” ndaj Albanos

“E njihnin të gjithë kamarierët dhe taksistët e Tiranës. Tek taksia e 6 e kuptova dhe i thashë ik ti se po shkoj të marr makinën. E më tha çfarë ke, s’kalove bukur? E i thashë më mirë që mbaroi bukuria këtu. Të të njohin të gjithë taksistat është…”, ishte një pjesë e deklaratës së Albanos.

Kjo nuk i ka pëlqyer aspak Zhaklin Lekatarit e cili është dhe një ndër feministet e njohura në vendin tonë. E ftuar në “Ferma Club”, Zhaklina ka deklaruar se Albano ka ofenduar veten e tij me këtë rrëfim.

”Nuk habitem më nga kto shprehje mizogjine që tentojnë të ulin moralin e një gruaje. Që ulet nga një burrë që varet nga marrëdhëniet që ka pasur. Nuk më pëlqen fare që ekziston një model i vajzës së mirë dhe ajo është njeriu që fusim në shtëpi.

Nuk kam qenë dakord me deklaratat e Albanos dhe për një vajzë tjetër në emisionin e tij. Jam munduar të promovoj barazinë gjinore.

Përsa i përket deklaratës së Albanos ai ka ofenduar veten e vet, sepse ai e ka zgjedhur vetë këtë vajzë. Jetojmë në një epok ku një element i vogël sjell pasoja fizike, mendore, psikologjike“, shprehet Zhaklin Lekatari.