Home Të Fundit ‘E shtuna me mot të mirë, të dielën merrni masat për….’ Hakil...

‘E shtuna me mot të mirë, të dielën merrni masat për….’ Hakil Osmani bënë paralajmërimin, ja cfarë do ndodh me motin ditët e ardhshme

252

Deri pasditen e sotme moti do të vijojë me vranësira,

 

'E shtuna me mot të mirë, të dielën merrni masat për....' Hakil Osmani bënë paralajmërimin, ja cfarë do ndodh me motin ditët e ardhshme
ndërsa mbrëmja pritet të sjellë përmirësim të kushteve meteorologjike.

Sinoptikani i “Meteoalb”, Hakil Osmani tha se e shtuna do të ketë një mot të qëndrueshëm, ndërsa të dielën do të rikthehen reshjet.

“Në zonat malore do të ketë dhe reshje bore. Ndërsa në mbrëmje pritet përmirësim i motit.

Të shtunë do të këtë mot të qëndrueshëm dhe të dielën rikthehet shiu.

Sa i përket temperaturave të ajrit, këtë javë kanë pësuar ulje.

 

Ditën e sotme temperaturat do të shkojnë deri në 20 gradë celsius, ndërsa nesër do të ketë rritje më shumë”, tha ai.