Home tvshow E sigurt/ Akrepi me 10 yje tek parate, surpriza per Dashin, i...

E sigurt/ Akrepi me 10 yje tek parate, surpriza per Dashin, i plote fati i 12 shenjave

97

Per ta filluar kete eshte shenja e pare si Dashi Marsi dhe Urani do ju bëjnë shumë kreativë gjatë kësáj dite.

E sigurt/ Akrepi me 10 yje tek parate, surpriza per Dashin, i plote fati i 12 shenjave

 

 

Do e mèrrni situatën në dorë dhe do dini si të veproni. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do influencohèt shumë pozítivisht nga yjet. Nuk do keni më as pròblèmin më të vogël me atë që doni, përkundrazí do ndiheni mirë gjíthë kohës. Nëse jeni beqárë do keni një ditë premtuese.

Gjithçka që keni dashur do mùnd t’iu realizohèt brènda pak kohe. Në pùnë do jeni të frymëzuar dhe të motivuar. Nuk do ju mungojnë për asnjë moment idetë dhe do shkëlqeni më shu okmë se kurrë më parë. Buxhètin do dini si ta menaxhoni gjíthë kohës kështu që nuk do ju dalë asnjë e paprítur.

Demi Gjatë kësáj dite nuk do doni t’i lini asgjë rastësisë dhe do ecni gjíthë kohës me plane. Ambiciet që keni pasur do i realizoni dalëngádalë. Ju të dashurùarit do kaloni plòt çáste íntíme dhe kënaqësitë do jenë të njëpasnjëshme. Ju beqárët nuk do ngurroni t’ia shprèhin ndjenjat díkujt që pëlqeni dhe me shumë gjasë do e ndrýshoni shpèjt statusín.

Bravo për këmbèngùljen. Në pùnë do i bèni sytë katër dhe do i kaloni shpèjt të gjítha vèshtírësitë që keni pasur. Do mèrrni edhe ndíhmë nga ata që ju kanë qëndrùar përherë pranë. Në planin financiar mòs ndiqni gjíthmonë instinktin sepse ka rrezík të përballeni me vèshtírësi të mëdhá më vonë.

Binjakët Për shkák të peripecive që do kaloni gjatë kësáj dite ka mùndësi të mbýlleni brènda guaskës tuaj. Askush nuk do ju kuptojë dot dhe nuk do e shpjegojë zgjídhjen që do bèni. Ju të dashurùarit do jeni shumë të strèsuar kohët e fùndít dhe nuk do jeni në humorin e dùhur për të provuar eksperienca të reja.

Flisni hapur me partnerin në mënyrë që edhe ai t’iu kuptojë. Ju beqárët do realizoni disa tákime, por pas díkujt do fíksoheni më tepër. Në pùnë nuk do jeni të gatshëm në ndërmèrrni sfída dhe do i lini gjërat të rrjèdhin natyrshëm. Nuk príten as árrítje, por as vèshtírësi shumë të mëdhá. Në planin financiar do keni më tepër fat se kurrë më parë dhe gjèndja do mbètet e qëndrueshme.

Gaforrja Nëse ju kishin munguar prèj kohësh ndjesitë e fòrta, sot gjíthçka do márrë flakë. Shpesh do ju dùket síkur jeni në ëndèrr. Nëse keni një lídhje, pas një periudhe disi të vèshtírë për jetën tuaj, díelli do rilindë dhe zèmra juaj do ngrohèt sërish. Do jeni më të logjíkshëm dhe më shprèhës me partnerin tuaj.

Ju beqárët do e joshni si dùhèt atë që pëlqeni dhe në fùnd do árríni qèllimin përfùndimtar. Në pùnë árrítjet tuaja nuk do vlerësohen nga të gjíthë dhe disa mùnd të mùndohen t’ua prishin planet. Në planin financiar dùhèt të mèrrni masa sa pa qenë ende vonë. Po fílluan pròblèmet zor se do i zgjídhni shpèjt ato.

Luani Disa sfera të jetës tuaj do privilegjohen sot, ndërsa disa të tjera jo. Bëni kùjdès në çdo moment. Nëse keni një lídhe do kaloni vèshtírësi të vazhdueshme deri në pasdite, ndërkohë që në mbrëmje do kaloni momente të qeta. Mùndohuni që párá çdo hapi të reflektoni për pásojat në të ardhmen.

Nëse jeni vetëm nuk do mùnd ta ndrýshoni dot statusín tuaj edhe síkur të mùndoheni pafùnd. Në pùnë nuk dùhèt të nxitoheni për asgjë sepse atëherë kur nuk e prisni situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit. Ambíenti nuk do jetë shumë i ngrohtë. Buxhèti do pèrmírësohèt ndjèshëm fálë lojërave të fatit, por mirë është të mòs vazhdoni më të luani me to.

Vírgjëresha Marsi do ju japë shumë qëndrueshmëri gjatë kësáj dite dhe pak nga pak do árríni të realizoni projektet që keni menduar. Nuk do ju mungojë as maturia. Nëse keni një lídhje, dëshira për të pasur një márrëdhënie të qëndrueshme në çift do iu bëjë të mèrrni párásysh edhe dëshirat e partnerit tuaj.

Megjíthëse dùhèt ta kishít bërë më parë këtë, përsëri nuk është vonë. Ju beqárët do keni edhe tákime, por ju ëndèrroni shumë më lárt. Do jeni përsëri të mërzítur sot. Në pùnë, Dielli dhe Marsi do ju japin vèndòsmëri dhe do ju bëjnë të ecni párá me projektet e nisura. Nuk do hezítoni as të ndërmèrrni ndonjë rrezík të vogël për të carë më párá. Financat do jenë në përgjíthësi të mira, por nëse do bèni shpenzíme mendohuni mirë sa do harxhoni.

Peshorja Gjatë gjíthë kësáj dite do jeni në një njëjtën linjë me gjíthë ata që keni pranë dhe kështu gjërat do ju ecin më mirë. Ju të dashurùarit do i jepni më tepër prioritet se kurrë jetës suaj në çift dhe do bèni gjíthçka që atmòsfera të mbètet e ngrohtë në çdo moment. Ju beqárët do jeni të papáráshíkueshëm. E sígùrt është që asgjë nuk do jetë ashtu si më parë dhe do përjètoni kënaqësi të mëdhá.

Në pùnë do keni ide origjínale sesi të ecni párá dhe si të realizoni më së miri detyrat që iu janë dhënë. Konkurrèncë do keni, por nuk do ju bëjë përshtýpje. Sipas Dritare.net, financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato párá që keni nëpër duar. Matuni disa herë párá se të veproni.

Akrepi Planetët do kenë ndíkim pozítiv sot në jetën tuaj dhe do trègòheni të mençur me zgjèdhjet që do bèni. Për ju që keni një lídhje Dielli do e ngrohë atmòsferën kështu që ju në çdo moment do ndiheni mirë dhe do dashuroheni ashtu si do e ndíeni. Për ju beqárët gjíthashtu do ndòdhë paprítur një tákim, i cili mùnd të ndrýshoje gjíthçka.

Ja që ndonjëherë gjërat më të bukura bèhen pa plan. Në pùnë do keni mbështètjen e planetëve dhe miqve tuaj. Mùnd të mèrrni përgjígje pozítive edhe për disa kèrkesa që keni bërë. Tashmë është koha të veproni që e nesërmja të jetë më e mirë. Shpenzímet do dini si t’i krýeni gjíthë kohës në mënyrë që gjèndja të mbètet e kënaqshme.

Shigjetari e sotmja do jetë shumë më e qëndrueshme për ju dhe do i shihni gjërat me më shumë pozítivitet. Për ju që keni një lídhje do jetë një ditë shumë e bukur dhe pa asnjë lloj pròblèmi. Partneri mùnd t’iu bëjë edhe një propozím interesant që do iu lërë me gojë hapur. Ju beqárët nuk dùhèt të hezítoni për asnjë moment së joshuri edhe síkur mòs ja árríni qèllimit përfùndimtar.

Në pùnë do nënshkruani disa kòntráta të reja dhe do familjarizoheni me detyrën e márrë së fùndmi. Ja që asgjë nuk është e pamùndur kur i bèn gjërat me dëshirë. Buxhètin do e mbáni nën kòntròll dhe kjo do ju lejojë të krýeni edhe disa shpenzíme më tepër se zakonisht.

Bricjapi Parashíkimet për këtë ditë dùken të mira, por dùhèt të dini ta përmbáni veten sa më shumë. Për ju të dashurùarit paqja do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës. Marrëdhënia me partnerin do jetë e këndshme dhe pa pròblème.

Ju beqárët nuk do doni të bëjnë aspak ndrýshime në jetën tuaj sepse koha që kaloni me miqtë është shumë e vyer. Në pùnë do i bèni gjërat si dùhèt dhe do kënaqeni me rezùltatet që do árríni. Do jeni mjaft të motivuar dhe do jeni burim frymëzími edhe më kolegët. Në planin financiar nuk do árríni dot t’i zgjídhni pròblèmet që keni pasur dhe kjo do ju bëjë të ndiheni kèq.

Ujori Gjatë kësáj dite do keni më shumë pùshtèt dhe do árríni të konkretizoni shumë nga planet si sentimentale ashtu edhe profesionale. Ju të dashurùarit do i jepni më shumë prioritet se kurrë jetës suaj në çift dhe do bèni gjíthçka që atmòsfera të mbètet e ngrohtë në çdo moment. Ju beqárët do jeni të papáráshíkueshëm.

E sígùrt është që asgjë nuk do jetë ashtu si më parë dhe do përjètoni kënaqësi të mëdhá. Në pùnë asgjë nuk do jetë shumë ë thjeshtë, por as e pamùndur. Do jeni gjíthë kohës të frymëzuar dhe do árríni ta fitoni një pozícion të mirë që keni kohë që e keni menduar. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato párá që keni. Matuni disa herë párá se të veproni.

Peshqít Sado të mùndoheni gjatë kësáj dite nuk do árríni dot ta gjèni ekuilibrin. Do kèrkoni shumë autonomi dhe mùnd të hyni në konflíkte me të tjerët. Për ju të dashurùarit, Urani do të provokojë një stuhi të lehtë. Do jeni më shume sesa dùhèt dýshues ndáj partnerit dhe për këtë do e bèzdísni me pyetje atë që doni.

Për sa iu përket ju beqárëve do keni tákime, por nuk dùhèt të shkòni shumë lárg që herën e parë. Në pùnë dùhèt ta pranoni pa u menduar mbështètjen e kolegëve sepse vetë nuk keni për të árrítur asgjë nga ato që keni menduar. Nëse keni dýshime për ndonjë detyrë të shefave pyetini ata. Nëse trègòheni më të organizuar në planin financiar nuk do keni asnjë pròblèm me to.