Home Të Fundit ‘Egla ka cmitizuar diferencimin burrë – grua…’ Grida Duma habit me mënyrën...

‘Egla ka cmitizuar diferencimin burrë – grua…’ Grida Duma habit me mënyrën si e shikon Eglën ‘Ajo nuk pyet nëse është femër kur…’

925

Politika dhe aktualiteti, të para ndryshe. E ftuar sot në një emision televiziv nën moderimin e Salsanos,

 

'Egla ka cmitizuar diferencimin burrë - grua...' Grida Duma habit me mënyrën si e shikon Eglën 'Ajo nuk pyet nëse është femër kur...'

Adit dhe Visjanit ishte Grida Duma. Në një rrëfim special, Grida Duma u shpreh për situatën politike në vend,

televizionin në jetën e saj, “Big Brother Vip 3” e shumë të tjera.

A do të pranonte ajo të ishte opinioniste e “BBV3”?!

Jo, nuk është format që ka lidhje me mua. Unë jam e keqe me veten dhe e mirë me të tjerët.

Unë vetë nuk e bëj diçka, por po e bërE ti e kuptoj. Unë e mirëkuptoj edhe në vogëlsi, edhe në problematikë.

Kujtojmë, se ditën e diel Egla Ceno është skualifikuar nga shtëpia e “BBV3”.

Pas provokimeve që Meritoni dhe Ilnisa i kanë bërë ndaj saj dhe reagimeve që Egla ka pasur ndaj Meritonit,

Vëllai i Madh komunikoi këtë vendim për të.

Nga ana tjetër bëhet me dije se televotimi i së martës është anuluar,

 

ndërkohë që një tjetër vendim do të merret për Ilnisën dhe Meritonin. Por diçka e paparashikueshme për banorët dhe të gjithë ne do të ndodhë spektaklin e sotëm.

Egla Ceno mund të rikthehet në shtëpinë e “BBV3”.

Momentalisht Egla qëndron e izoluar në një nga ambjente e shtëpisë pa dijeninë e askujt. Si e komenton Grida Duma Eglën si banore?

Egla ka çmitizuar diferencat gjinore, grua-burrë. Në çdo moment që e intimidohet ajo nuk shqetësohet që është grua.

Ky lloj çmitimizimi është i rëndësishëm në shoqërinë shqiptare dhe është nga të rrallat herë që e shoh në publik pa asnjë kompleks. Këtë avantazh e ka.