Home Të Fundit Erjola dhe Juli për pak ‘rrihen’ me njëri tjetrin? ‘Më ke shitur,...

Erjola dhe Juli për pak ‘rrihen’ me njëri tjetrin? ‘Më ke shitur, më ke sakatuar…’ Prishet aleanca mes ‘miqesh’?

128

Pas Rozës, Juli ka shprehur hapur hatërmbetjen ndaj “aleates” tjetër të tij, Erjolës.

 

Erjola dhe Juli për pak 'rrihen' me njëri tjetrin? 'Më ke shitur, më ke sakatuar...' Prishet aleanca mes 'miqesh'?

Në një bisedë në oborrin e shtëpisë, Juli i thotë se e ka shkelur në sy të të gjithëve ndërsa la të nënkuptohej se Erjola po krijon raport miqësor edhe me Romeon.

 

Këtë gjë duket se Juli e ka marrë si pabesi nga ana e saj dhe nuk ka ngurruar t’ja thotë.

 

Pjesë nga debati:

Juli: Aaa Erjola, nuk e shet shokun tënd të ri

 

Erjola: Hahhaa shokun tënd të ri.

Juli: Ndërsa mua më shitur, më ke sakatuar në sy të gjithëve.

 

Erjola: Romeo ka qenë personi që e kam goditur që prej fillimit.

Juli: Lëre lëre se nuk ka gjë, nuk ka problem.

Erjola: Çfarë përgjigje pretendon ti të të jap unë dhe po e mbyll unë gojën.

 

Juli: Nëse nuk ka asgjë, ti duhet të kishe shkuar atje dhe të kishe thënë se emrin tënd nuk duhet ta përdorë për të gënjyer njerëzit.

 

Erjola: Ai tha se “a e di se çfarë marrëdhënie njerëzore kam unë me atë gocën?”

 

Juli: Jo i tha Eglës, kam folur unë për këtë çështje dhe e di unë.

 

Erjola: Më lër ta kuptoj se çfarë po ndodh. Kam folur me atë dhe ai më ka bërtitur mua për këtë gjë.