Home Të Fundit ‘Gënjeshtër apo e vërtetë?!’ Një javë para finales, Meriton Mjekiqi flet pa...

‘Gënjeshtër apo e vërtetë?!’ Një javë para finales, Meriton Mjekiqi flet pa dorashka për dashurinë e tij ndaj Ilnisës

146

Gjatë intervistës së tij të dhënë për “Big Brother Live nga Shtëpia”,

 

'Gënjeshtër apo e vërtetë?!' Një javë para finales, Meriton Mjekiqi flet pa dorashka për dashurinë e tij ndaj Ilnisës
Meritoni foli edhe për partneren e tij Ilnisa Agollin.

A ishte e parashikuar një lidhje në BBV para se të hyje?

 

Meriton: Para se të hyj këtu, më thoshte një shok do lidhesh, do lidhesh, i thoja po ik oreee, jo se nuk lidhem..

Si e fitoi Ilnisa dashurinë tënde?

Merioni: E dua për femrën që është, për nënën, për shpirtin, talentin dhe për dashurinë që më ka dhënë

dhe i kam dhënë, thoja a ka mundësi njeri me u dashuru kaq shumë.

Me ikjen e Ilnisës u lëndova, ishte dhoma e bardhë një përjetim tjetër nga çifti në suitë, ishte Egla aty, për mua ishte një lojë e Eglës

për me na fut atje dhe që njëri prej nesh të linte shtëpinë. Koha kur Ledioni mori zarfin dhe lexoi emrin e Ilnisës, unë u ula s’ kisha dëshirën me u çu me u ngrit, me vazhdu. Mendoj për një beshush, fejesë martesë jashtë.