Home Të Fundit Gjithë ky djalë! Shpëtoi gruan, shtypet për vde*je i riu, miqtë e...

Gjithë ky djalë! Shpëtoi gruan, shtypet për vde*je i riu, miqtë e tij rrënqethin me fjalët ‘Përhapje gëzim kudo që shkoje…’

180

Gruaja u dërgua në spital por kishte vetëm tronditje psikologjike.

 

Gjithë ky djalë! Shpëtoi gruan, shtypet për vde*je i riu, miqtë e tij rrënqethin me fjalët 'Përhapje gëzim kudo që shkoje...'

Ndërsa tekniku heroik tragjikisht u shtyp për vdekje teksa tentonte të nxirrte nga

 

ashensori gruan e bllokuar brenda ashensorit të pallatit tre-katësh në Siçili.

31 vjeçari Antonio Pistone ishte duke punuar në galerinë e ashensorit të pallatit kur kabina me gruan e bllokuar brenda nisi papritur të lëvizte.

 

Mesa duket inxhinieri ishte në galeri poshtë kabinës së ashensorit në ndërtesën në Aci Sant’Antonio, ku u godit rëndë nga objekti.

 

Zjarrfikësit dhe ambulanca që erdhën në skenë nxorën Antonio nga galeria, por ai u shpall i vdekur në vendngjarje.

Gjithë ky djalë! Shpëtoi gruan, shtypet për vde*je i riu, miqtë e tij rrënqethin me fjalët 'Përhapje gëzim kudo që shkoje...'
Ata raportohet se përfunduan punimet e riparimit dhe liruan gruan e bllokuar në ashensor, e cila ishte e palënduar por e tronditur psikologjikisht.

Gruaja e paemëruar raportohet se kishte disa orë që ishte e bllokuar në ashensor dhe tashmë është e tronditur kur mësoi se Antonio vdiq duke u përpjekur ta shpëtonte.

Një zëdhënës i federatës së punës në qendrën fqinje Catania tha: “Dinamika e saktë e ngjarjeve nuk njihet për ajo që është e sigurtë është papranueshmëria e humbjes së jetës prej mungesës së sigurisë në punë”.

Gjithë ky djalë! Shpëtoi gruan, shtypet për vde*je i riu, miqtë e tij rrënqethin me fjalët 'Përhapje gëzim kudo që shkoje...'

Antonio ishte i njohur dhe i dashur nga të gjithë në qytetin e tij Catania.

Një prej miqve i bënte homazh në rrjetet sociale duke shkruar: “Ti nuk duhet të kishe shkuar kaq shpejt, përhapje gëzim kudo që shkoje. Lamtumirë mik, nuk do t’i harroj kohët që kaluam bashkë”.

Antonio lë pas prindërit e tij.

E përditshmja britanike The Sun sillte rastin e ngjashëm të 24 vjecarit Lewis McFarlin, që u vra gjatë riparimit të një ashensori në fabrikën Müller Yogurt në Shropshire, në veriperëndim të Britanisë.

Kompania raportohet se u gjobit me 200 000 paundë për mangësi sigurie në konstruksionin e ashensorit.