Home Të Fundit I nxehti NUK ka ndërmend të largohet! SHMU bënë paralajmërimin e PAPRITUR...

I nxehti NUK ka ndërmend të largohet! SHMU bënë paralajmërimin e PAPRITUR ‘Në fillim të javës tjetër, temperatura mbi 43 gradë…’

20

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, ka paralajmëruar se temperaturat e larta në vendin tonë

 

I nxehti NUK ka ndërmend të largohet! SHMU bënë paralajmërimin e PAPRITUR 'Në fillim të javës tjetër, temperatura mbi 43 gradë...'
pritet të vazhdojnë edhe në fillim të javës tjetër. Madje pritet që temperaturat të shkojnë deri në 44 gradë.

 

“Vala e të nxehtit tashmë ka përfshirë vendin tonë, ditën e djeshme termometri regjistroi vlerën 40 gradë në qytetin e Elbasanit.

 

Ditën e sotme ne presim një rritje të mëtejshme të temperaturave, të cilat në orët e mesditës parashikohet që termometri të shkoi deri në 42 gradë celsius në zonat e ulëta.

Edhe ditët në vijim pritet që kjo valë e të nxehtit të jetë prezente mbi vendin tone.

Temperaturat e larta do të na shoqërojnë deri në mesin e javës tjetër, ku ditën e hënë dhe ditën e martë temperaturat të shkojnë deri në 44 gradë celsius“,thuhet në njoftim.