Home Të Fundit ‘Ishte gjëja më e keqe që kam parë…’ flet ‘babai’ që hodhi...

‘Ishte gjëja më e keqe që kam parë…’ flet ‘babai’ që hodhi foshnjën e porsalindur në plehra ‘Koka ishte e ngjeshur…’

169

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vravronë të Greqisë, ku një çift nga Nepali

 

'Ishte gjëja më e keqe që kam parë...' flet 'babai' që hodhi foshnjën e porsalindur në plehra 'Koka ishte e ngjeshur...'
hodhën foshnjën e tyre të porsalindur në plehra.

 

Mediat greke raportuan se gruaja shkoi në spital me gjakderdhje, por pa e përcaktuar nëse kishte abortuar apo kishte bërë lindje normale.

Por pas kqyrjes së kamerave të zonës ku ata jetonin, u identifikua babai i foshnjës, teksa e mbante në krah dhe e hodhi në plehra.

Protothema.gr raporton se babai ka deklaruar në polici se foshnjën nuk e kanë vrarë, por ka lindur para kohe dhe pa shenja jete.

“Ishte gjëja më e keqe që kam parë në jetën time”, deklaroi një zyrtar i komunës ku çifti jetonte.

Duke përshkruar pamjen e tmerrshme që ka parë, ai shtoi më tej: “Koka e foshnjës ishte e ngjeshur, dora e vogël i dilte jashtë”.