Home tvshow Jetmirit s’i del e keqja, sulmon sërish produksionin e BBV “Më kan...

Jetmirit s’i del e keqja, sulmon sërish produksionin e BBV “Më kan cen…

203

Pas largimit nga “Big Brother Vip”, spektaklin e mbrëmjes së djeshme,

Jetmirit s’i del e keqja, sulmon sërish produksionin e BBV “Më kan cen...

Jetmiri duket se i ka shpallur “luftë” të hapur këtij formati dhe produksionit,

ndaj të cilit ka vënë vazhdimisht në dyshim transparencën e tij.

Në një video të postuar në rrjete sociale pas daljes ngë BBV,

Jetmiri shprehet se i është mohuar e drejta për të bërë lojën e tij dhe se është

ndjerë i censuruar nga produksioni. Siç shprehet ai, vendimi për të hequr dorë nga loja erdhi pas një trysnie psikologjike nga produksioni i këtij formati.

“Të dashur miq, siç ju e patë edhe në “Prime” e kaluar mua mu mohua një e drejtë ekzistenciale,

pasi në të gjithë të drejtën e botës qoftë edhe të këtij formati, me rregulla dhe rregullore po deshët,

nuk mund t’i mohohet e drejta një lojtari të vendosë të bëjë lojën si ta dojë ai.

Në vazhdën e të drejtave të mohuara, të para gjithmonë në opinionin dhe perceptimin tim, unë ndjeva një censurë ndaj meje

dhe nën kushtet e një trysnie psikologjike të tmerrshme vendosa të largohem nga loja. Nëse juve ju duket që gjykimi i “Big Brother” është i drejtë, atëherë kjo është Shqipëria tjetër”, tha Jetmiri.