Home Të Fundit Keni bërë plane për nesër? Ja orët ku termometri do ‘PLAS’ nga...

Keni bërë plane për nesër? Ja orët ku termometri do ‘PLAS’ nga temperaturat e larta (Tabela)

21

Në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi pritet

 

Keni bërë plane për nesër? Ja orët ku termometri do 'PLAS' nga temperaturat e larta (Tabela)
të mbajë mot shumë i nxehtë veror, me diell dhe vranësira të pakta lokale.

Pasdite në disa vise malore do të mund të vërehen disa zhvillime konvektive që edhe mund të

kushtëzojnë ndonjë rrebesh lokal shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Ditëve të ardhshme vazhdon intensifikimi i vapës verore. Temperaturat do të shënojnë rritje.

 

Keni bërë plane për nesër? Ja orët ku termometri do 'PLAS' nga temperaturat e larta (Tabela)