Home Të Fundit Kujdes në këtë orë, termometri pritet të shënoi…Moti për sot, ja cfarë...

Kujdes në këtë orë, termometri pritet të shënoi…Moti për sot, ja cfarë parashikohet!

19

Ditën e sotme, vendi yne do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

 

Kujdes në këtë orë, termometri pritet të shënoi...Moti për sot, ja cfarë parashikohet!

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira, të cilat në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite do të vijnë në shtim.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shojetësi mesatare deri në 8/sek,

e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 14 deri 31°C

në zonat e ulëta 16 deri 36°C

në zonat bregdetare 18 deri 34°C