Home tvshow “Mashtruan” VOTAT E PUBLIKUT? Mes Julit dhe Meritonit, zbuloni kush shkoj ne...

“Mashtruan” VOTAT E PUBLIKUT? Mes Julit dhe Meritonit, zbuloni kush shkoj ne Finale…

72

Julian Deda është finalisti i dytë i këtij edicioni të tretë të Big Brother VIP.

"Mashtruan" VOTAT E PUBLIKUT? Mes Julit dhe Meritonit, zbuloni kush shkoj ne Finale...

 

Një lojë e Vëllait të Madh me Lori Cafe vuri Romeon para zgjedhjes se kë mendonte ai se meritonin finalen.

Zgjedhja e tij shkaktoi debat, pasi Egla nuk u përfshi në 2 emrat që tha, por ishin Meritoni dhe Juli.

Duke qenë se 3 djemtë fituan lojën e Lori Cafe, atëherë ata do të kishin një avantazh në lojë.

Meqë Romeo është tashmë finalist, podiumin me të do ta ndajnë Juli ose Meritoni, për të cilët u hap një televotim prime-in e fundit dhe finalisti i dytë u shpall Jul Deda.

“Publiku ka vendosur që finalisti i dytë mes Julit dhe Meritonit të jetë Juli”– thuhej në zarfin e lexuar nga moderatori i Big Brother VIP, Juli.

Ndërkohë, Meritoni do të vazhdojë qëndrimin në shtëpi.

“Shumë faleminderit. Një gjë kam për të të thënë, faleminderit zemrave të mija”– tha Juli pas shpalljes finalist.