Home Të Fundit Mjerë familja e shkretë c’po nxjerrë nga shtëpia! Lot dhe dhimbje, përcillet...

Mjerë familja e shkretë c’po nxjerrë nga shtëpia! Lot dhe dhimbje, përcillet për në banesën e fundit efektivi i policisë që u vr* në Fier

129

Efektivi i policisë se forcave “Shqiponja ” 28- vjeçari Novruz Cenalia,

 

Mjerë familja e shkretë c'po nxjerrë nga shtëpia! Lot dhe dhimbje, përcillet për në banesën e fundit efektivi i policisë që u vr* në Fier
i cili mbeti i vrarë dy të më parë para se të merrte shërbimin, përcillet sot për në banesën e fundit

Në hollin e Teatrit Bylis në Fier, është vendosur arkmorti me trupin e pa jetë të efektivit të policisë,

ku do të kryhen homazhe nga familjarë, kolegë, qytetarë dhe autoritete për t’i dhënë lamtumirën e fundit.

 

Azgan Mërnica ende në arrati, vrasësi i policit dyshohet se është parë në Gjirokastër, mund të dalë jashtë Shqipërisë

 

Më pas arkmorti me trupin e tij, do të përcillet në banesën e fundit në varrezat e fshatit Baltëz.

Efektivi i policisë Novruz Cenalia, u vra dy ditë më parë në fshatin Baltëz pas një konflikti të çastit me 23-vjeçarin Azgan Mernica, i cili pas kryerjes se kësaj vrasje është në arrati.

Prej dy ditësh forcat e policisë, forcat speciale RENEA, kanë vijuar kërkimet për gjetjen e autorit, duke u shtrirë në disa qytete të jugut të vendit.