Home Të Fundit Në lule të rinisë/ Luftoi për disa ditë me jetën po nuk...

Në lule të rinisë/ Luftoi për disa ditë me jetën po nuk ja doli, kjo është 24 vjecarja që humbi jetën në aksidentin tragjik

326

Kjo është 24-vjeçarja që ndodhej në koma dhe nuk mundi t’i shpëtonte

 

Në lule të rinisë/ Luftoi për disa ditë me jetën po nuk ja doli, kjo është 24 vjecarja që humbi jetën në aksidentin tragjik

plagëve të marra nga një aksident në aksin rrugor “Përrenjas-Qafë Thanë”.

 

Vajza 24-vjeçare, ndërroi jetë ditën e djeshme në spitalin e Traumës në Tiranë.

 

Bashkë me viktimën e cila qëndroi në koma për 5 ditë, mbetën të plagosur edhe tre anëtarë të familjes.

 

44-vjeçari Jetmir Daci, përplasi 6 persona të familjeje ndërsa ata ishin pranë mjetit të tyre,

 

pasi kishin ndaluar në ambientet e një lokali, rreth 30 m larg korsisë së rrugës.

 

Në testin e bërë rezulton se 44-vjeçari ka qenë i dehur në timon në nivelin 0.40 mg/l në momentin që ka përplasur familjarët.

 

Pas ngjarjes së rëndë autori u ndalua nga policia, por u lirua nga Prokuroria, ndërsa sot pas 5 ditësh, u vendos ndalimi i tij.

 

Artan Pishkashi, emigrant i cili ishte kthyer në Shqipëri për një arsye familjare, është përballur me këtë aksident të rëndë.

 

Vajza tjetër e familjes 10-vjeçe, ka thyer këmbën e po ashtu fraktura ka pësuar dhe vajza 6-vjeçare