Home Të Fundit Ngjarje e rëndë në Berat/ Shpërthen bombola e gazit, banesa përfshihet nga...

Ngjarje e rëndë në Berat/ Shpërthen bombola e gazit, banesa përfshihet nga flakët, raportohet per te…

24

Një zjarr ka rënë në një banesë në lagjen muzeale “Mangalem”në Berat.

 

Ngjarje e rëndë në Berat/ Shpërthen bombola e gazit, banesa përfshihet nga flakët, raportohet per te...
Shkak për rënien e zjarrit, është bërë shpërthimi i një bombole gazi.

Menjëherë pas njoftimit të marrë, drejt banesës janë nisur shërbimet zjarrëfikëse, me mjetet që hynë në rrugicat e ngushta të kësaj lagjeje

Ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve, bëri të mundur lokalizimin në kohë të flakëve dhe shuarjen e zjarrit,

duke shmangur përhapjen e flakëve drejt banesave të tjera, që në këtë zonë muzeale ndodhen çati më çati me njëra-tjetrën

Si pasojë e zjarrit, nuk ka pasur asnjë të lënduar, vetëm dëme materiale në njërën nga dhomat e banesës.