Home Të Fundit ‘Ngrihu o Jurgen, nuk të mund dot ty guri…’ Dhimbje e madhe,...

‘Ngrihu o Jurgen, nuk të mund dot ty guri…’ Dhimbje e madhe, ky është 24 vjecari që humbi jetën në gurore ditën e djeshme

297

Pasditën e djeshme, humbi jetën 24-vjeçari Jurgen Veshi,

 

'Ngrihu o Jurgen, nuk të mund dot ty guri...' Dhimbje e madhe, ky është 24 vjecari që humbi jetën në gurore ditën e djeshme

në Brataj të Vlorës. I riu po punonte me skrep në një gurore.

Jurgen Veshi, ishte punëtor në guroren e këtij fshati, dyshohet se aksidentalisht gjatë punimeve me skrep,

 

është dëmtuar nga gurët dhe si pasojë ka humbur jetën.

I riu nuk ka mundur t’u rezistojë dot plagëve dhe ka ndërruar jetë.

 

Pas vdekjes se 24-vjeçarit Jurgen Veshi në Brataj të Vlorës, policia ka vënë në pranga drejtuesin teknik të punimeve Erald Breganaku.