Home Të Fundit Nis javë e re, ja cfarë pritet të ndodh me motin për...

Nis javë e re, ja cfarë pritet të ndodh me motin për ditën e Hënë ‘Reshje shiu lokale në mesditë…’

206

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira me reshje shiu lokale në mesditë në zonat pranë maleve.

 

Nis javë e re, ja cfarë pritet të ndodh me motin për ditën e Hënë 'Reshje shiu lokale në mesditë...'
Era do të fryjë me drejtim perëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/23°C

– Zonat e ulëta 12/28°C

– Zonat bregdetare 14/27°C