Home Të Fundit Nuk do mbarojnë reshjet e shiut?! Ja kur pritet të përmirësohet moti,...

Nuk do mbarojnë reshjet e shiut?! Ja kur pritet të përmirësohet moti, fundjava pritet të mbyllet me…

205

Reshje shiu dhe stuhi pritet të ketë në të gjithë territorin e vendit edhe gjatë fundjavës.

 

Nuk do mbarojnë reshjet e shiut?! Ja kur pritet të përmirësohet moti, fundjava pritet të mbyllet me...

 

Me kushte atmosferie të paqëndrushme prezenca e shiut do jetë në pjesën më të madhe të vendit.

E shtuna dhe e diela, po ashtu do të kenë në pjesën më të madhe të kohësh reshje shiut, ku herë pas here do të jenë me intensitet të lartë.

Kjo situatë pritet të vijojë deri ditën e shtunë.

 

Sa i takon motit në ditën e diel, do të ketë një rritje të temperaturave. Vranësirat do të jenë prezente, ku në intervale të shkurtra kohore në disa pjesë të vendit do të ketë reshje të pakta shiu.

Sa i takon fillimit të javës, situata do të jetë më e qetë. Dita e hënë nuk parashikon të ketë pretencë të shiut, por nuk do të mungojë koha me vranësira.

 

Ndërkohë e marta do të jetë ajo që në mbrëmje do të risjellë reshjet e shiut, por do të jenë vetëm në zonat qendrore. Dita e mërkurë parashikohet të jetë me diell dhe me mot të qëndrueshëm.