Home Të Fundit NUK MBAHEN LOTET! ‘Kam parë mamin duke dhënë shpirt…’, Xhesika Polo rrëfen...

NUK MBAHEN LOTET! ‘Kam parë mamin duke dhënë shpirt…’, Xhesika Polo rrëfen momentin kur e ëma ndërroi jetë

870

Këngëtarja Xhesika Polo ka rrëfyer momentin kur nëna e saj humbi betejën me kancerin 4 vite më parë.

NUK MBAHEN LOTET! 'Kam parë mamin duke dhënë shpirt...', Xhesika Polo rrëfen momentin kur e ëma ndërroi jetë
Artistja ka rrëfyer mes lotësh se ishte e pranishmë në momentin

kur nëna e saj u nda nga jeta dhe se pjesa më e vështirë për të ishte që t’ia thoshte familjarëve të tjerë.

Ndërsa shtoi se meraku i saj më i madh ishte i vëllai i vogël, por theksoi se ai u tregua shumë më i fortë.

 

“Vëllai im është komplet e kundërta ime dhe ai më mban kështu.

Mos të ishte për të mund të kisha marrë 100 vendime të gabuara në jetë.

Edhe kur iku mami ai u rrit, sepse ka qenë shumë i lidhur me mamin.

Tmerrin më të madh kur u sëmur mami kisha Markon, por ai u rrit brenda natës. Ai u tregua 10 herë më i fortë se unë.

Unë isha e vetmja që e kam parë mamin tim të jepte shpirt dhe duhet t’ja thoja të gjithëve.

Kur ja thash babit aty mu këput një cop. Dhe erdhi im vëlla dhe më tha do e kalojmë bashkë.

Ditën e fundit që ka ndërruar jetë. Unë i përcolla të gjithë dhe ndenja vetë aty.

Po shumë e bukur deri ditën e fundit. Nuk të mëson njeri të jetosh pa mamin”, u shpreh këngëtarja