Home Të Fundit Paradite me temperatura normale, pasditja do sjellë të nxehtë ‘përvelues’? Parashikimi për...

Paradite me temperatura normale, pasditja do sjellë të nxehtë ‘përvelues’? Parashikimi për sot, ja cfarë pritet të ndodh

24

Gjatë orëve të paradites, territori Shqiptar do të mbizotërohet

 

Paradite me temperatura normale, pasditja do sjellë të nxehtë 'përvelues'? Parashikimi për sot, ja cfarë pritet të ndodh
nga mot i kthjellët dhe vranësira të pakta në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa me kthjellime dhe vranësira disi më të shpeshta

, do të paraqiten zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore.

Parashikohet që pjesa e dytë të ditës, të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë territorin e vendit, por nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në vlerat minimale edhe në ato maksimale, duke u luhatur nga 16°C temperatura më e ulët e shënuar në qytetin e Pukës,

deri në 35°C vlera më e lartë për- gjatë Ultësirës Perëndimore.

Era do të fryjë e lehtë dhe herë pas herë mesatare, me shpejtësinë derti në 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.