Home tvshow Parashikimi i motit, diell dhe temperatura të larta

Parashikimi i motit, diell dhe temperatura të larta

56

Vendi ynë , do të vijojë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave

Parashikimi i motit, diell dhe temperatura të larta

të larta gjatë gjithë paradites, por orët e pasdites do të sjellin shpeshtim të vranësirave,

duke gjeneruar reshje të pakta shiu në zonat veriore dhe pjesërisht në qendër.

Nuk përjashtohen mini stuhitë e breshërit në Verilindje të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në orët e mëngjesit, por mesdita sjell rënie të lehtë të tyre, duke bërë që vlera minimale të regjistrohet në qytetin e Pukës 10°C dhe maksimalja të ngjitet deri në 30 °C, në urën vajgurore në qarkun e Beratit.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi permanent Jugor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.