Home tvshow Parashikimi i motit për ditën e nesërme/ A do të ketë reshje...

Parashikimi i motit për ditën e nesërme/ A do të ketë reshje shiu? Ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

73

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira dhe reshje shiu me rrebeshe pasdite.

 

Parashikimi i motit për ditën e nesërme/ A do të ketë reshje shiu? Ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 10/23°C

– Zonat e ulëta 10/27°C

– Zonat bregdetare 14/27°C