Home Të Fundit Pasdite me reshje shiu? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, 3...

Pasdite me reshje shiu? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, 3 Prill 2024

360

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri më të freskëta nga

Pasdite me reshje shiu? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, 3 Prill 2024

Atlantiku duke sjellë rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë.

E Mërkurë, 03 Prill 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira mesatare dhe kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 6/18°C

– Zonat e ulëta 10/23°C

– Zonat bregdetare 12/22°C