Home Të Fundit PLANE PER DITEN E NESERME? Njihuni fillimisht me parashikimin e motit, ja...

PLANE PER DITEN E NESERME? Njihuni fillimisht me parashikimin e motit, ja si do të jenë temperaturat dhe si do të…

16

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme.

 

PLANE PER DITEN E NESERME? Njihuni fillimisht me parashikimin e motit, ja si do të jenë temperaturat dhe si do të...
Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim të vranësirave në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore.

Në mesditë dhe pasdite përgjatë relieveve malore në veri-verilindje reshje shiu me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 9m/sek,

 

ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore era fiton shpejtësi deri në 14m/s.

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon i forcës 3-4ballë.

në zonat e ulëta 12 deri 31°C

në zonat bregdetare 16 deri 30°C