Home Të Fundit Plane për pasditen e sotme? BENI KUJDES! Ja cfarë pritet të ndodh...

Plane për pasditen e sotme? BENI KUJDES! Ja cfarë pritet të ndodh me motin sot

397

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike

 

Plane për pasditen e sotme? BENI KUJDES! Ja cfarë pritet të ndodh me motin sot

si pasojë e masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore,

afrimi gradual i Anticiklonit Afrikan.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit si dhe vranësira

të pakta deri mesatare kalimtare kryesisht në mesditë dhe pasdite dhe të larta transparente.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek,

ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 7-10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

 

në zonat malore 4 deri 16°C

në zonat e ulëta 6 deri 22°C

në zonat bregdetare 9 deri 20°C