Home Të Fundit Plazh në fundjavë? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, temperatura deri...

Plazh në fundjavë? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, temperatura deri në…Po reshje shiu a do të ketë?

25

Vendi ynë gjatë fundjavës do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

 

Plazh në fundjavë? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, temperatura deri në...Po reshje shiu a do të ketë?
Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin për të dyja ditët por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare,

të cilat do të jenë më tepër prezente përgjatë relieveve malore në lindje.

Njoftimi i SHMU:

Për fundjavën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për

shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin për të dyja ditët por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare të cilat

do të jenë më tepër prezente përgjatë relieveve malore në lindje.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa ditën e Shtunë në mesditë

deri pasdite ajo fiton shpejtësi mesatare deri në 8m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Plazh në fundjavë? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, temperatura deri në...Po reshje shiu a do të ketë?

Plazh në fundjavë? Ja cfarë pritet të ndodh me motin, temperatura deri në...Po reshje shiu a do të ketë?