Home Të Fundit Po xhironte për emisionin, këngëtari i njohur pëson atak kardiak në shesh...

Po xhironte për emisionin, këngëtari i njohur pëson atak kardiak në shesh xhirim, dërgohet URGJENTISHT në spital

549

Këngëtari i njohur grek, Dimitris Kokotas ndodhet në gjendje të rëndë prej ditës së djeshme, në repartin e Infarktit të spitalit Gennimatas.

Po xhironte për emisionin, këngëtari i njohur pëson atak kardiak në shesh xhirim, dërgohet URGJENTISHT në spital

Artisti 56-vjeçar, djali i të ndjerit Stamatis Kokota, pësoi një atak në zemër gjatë një xhirimi televiziv për emisionin J2US.

 

Sipas asaj që u bë e ditur, ai është ndjerë keq dhe ka njoftuar kolegët e tij në xhirime.

 

Është thirrur menjëherë ambulanca dhe këngëtari Dimitris Kokotas u dërgua në spitalin Gennimatas.

Burimet spitalore thonë se ai ka pësuar një atak në zemër dhe një konvulsion.

 

Po xhironte për emisionin, këngëtari i njohur pëson atak kardiak në shesh xhirim, dërgohet URGJENTISHT në spital

 

24 orët e ardhshme do të jenë shumë kritike për pacientin, tha një burim spitalor për protothema.gr, duke theksuar gjendjen e tij të rënduar.