Home Të Fundit Rëndohet gjendja? Me pIagë të rëndë në bark, 40-vjeçarja që u qëIIua...

Rëndohet gjendja? Me pIagë të rëndë në bark, 40-vjeçarja që u qëIIua me a*më gjahu transportohet drejt Traumës

168

 

Rudina Musaku, 40-vjeçarja e cila u plagos me armë gjahu nga babai gjatë pasdites së sotme

 

Rëndohet gjendja? Me pIagë të rëndë në bark, 40-vjeçarja që u qëIIua me a*më gjahu transportohet drejt Traumës
(19 maj) është transportuar drejt Spitalit të Traumës për mjekim të specializuar.

40-vjeçarja ka plagë në bark dhe gjendja e saj mbetet kritike.

Kujtojmë se i ati 82-vjeçar, pasi plagosi me armë të bijën pas një sherri të momentit,

ka qëlluar dhe veten duke mbetur i vdekur.

Njoftimi i policisë për ngjarjen:

Rreth orës 15:15, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, shtetasi rreth 82 vjeç,

 

dyshohet se pas një konflikti të çastit, ka plagosur me armë gjahu të cilën e dispononte me leje, vajzën e tij, shtetasen , rreth 40 vjeçe, dhe më pas dyshohet se ka vrarë veten.

Shtetasja, ndodhet në spitalin e Lushnjës, në kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave, dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.