Home Të Fundit Rikthehen reshjet e shiut? Cfarë pritet të ndodh me motin sot ‘Deri...

Rikthehen reshjet e shiut? Cfarë pritet të ndodh me motin sot ‘Deri në mesditë pritet të kemi…’

275

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit në territorin shqiptar deri pas

 

Rikthehen reshjet e shiut? Cfarë pritet të ndodh me motin sot 'Deri në mesditë pritet të kemi...'
mesdite, kur priten shtim i vranësirave duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtra shiu në veri dhe zonat qendrore.

 

Në verilindje të vendit priten stuhi afat-shkurta breshëri.

Parashikohet që të njëjtat kushte të paqëndrueshme atmosferike të na shoqërojnë në mbrëmje edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie me 2 gradë si në orët e mëngjesit edhe në të mesditës

 

duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 8°C deri në 28 °C vlera maksimale në rang vendi.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare duke arritur shpejtësinë maksimale mbi 35 km/h

nga drejtimi Veriperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të krijohen dallgë 2 ballë.