Home Të Fundit Rikthehet i nxehti? Fundjava paralajmëron temperatura të larta? Moti për sot dhe...

Rikthehet i nxehti? Fundjava paralajmëron temperatura të larta? Moti për sot dhe nesër, ja cfarë pritet të ndodh

21

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

 

Rikthehet i nxehti? Fundjava paralajmëron temperatura të larta? Moti për sot dhe nesër, ja cfarë pritet të ndodh
Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era parashikohet të jetë kryesisht nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek,

e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-3 ballë.

 

Rikthehet i nxehti? Fundjava paralajmëron temperatura të larta? Moti për sot dhe nesër, ja cfarë pritet të ndodh

Rikthehet i nxehti? Fundjava paralajmëron temperatura të larta? Moti për sot dhe nesër, ja cfarë pritet të ndodh