Home tvshow Shifra e majme/ Sa kushtonte Ferrari luksoz i djegur i Elseid Hysajt

Shifra e majme/ Sa kushtonte Ferrari luksoz i djegur i Elseid Hysajt

73

Elseid Hysaj ishte protagonist i një ngjarje të sikletshme,

Shifra e majme/ Sa kushtonte Ferrari luksoz i djegur i Elseid Hysajt

 

teksa Ferrari 488 GTB që zotëronte futbollisti i Kombëtares shqiptare mori flakë teksa ai ndodhej bashkë me vjehrrin.

Aksidenti mund të kishte pasoja fatale sepse në momenti që automjeti u dogj, të dy mbetën brenda për shkak se sistemi i emergjencës i makinës iu mbylli dyert duke e bërë të pamundur për ata që të dilnin.

Fatmirësisht ata arritën që të shpëtonin pa lëndime ndërkohë që makina u shua e tëra nga flakët.

 

Arsyeja e aksidentin mësohet të ketë qenë një difekt nga prodhuesi i saj, dhe për këtë mbrojtësi shkodran ka bërë një ankesë duke kërkuar dëmshpërblim.

Për më tepër është shumë e pazakontë që një makinë që kushton kaq shumë të ketë probleme të tilla që mund të të marrin edhe jetën.

 

Makina ishte e veçantë në llojin e saj, dhe shuma e blerjes kapte shifrën e 230 mijë eurove. Ajo kapte 100 km/h për 3.0 sekonda me një shpejtësi maksimale prej 330 km/h, me të vërtetë një makinë mjaft e shpejt.