Home Të Fundit SHQIPTARET BEHEN BASHKE, mbledhin 6000 euro për v*rrosjen e 7 vjecarit shqiptar...

SHQIPTARET BEHEN BASHKE, mbledhin 6000 euro për v*rrosjen e 7 vjecarit shqiptar në atdhe, i cili u mbyt në Kretë!

16

Janë mbledhur 6000 euro fonde për transportin dhe varrosjen në atdhe të 7-vjeçarit shqiptar që u mbyt në det në Kretë.

 

SHQIPTARET BEHEN BASHKE, mbledhin 6000 euro për v*rrosjen e 7 vjecarit shqiptar në atdhe, i cili u mbyt në Kretë!
Këto para do të përdoren për të paguar agjencinë e funeralit që do të merret me procesin e varrimit të djalit

të vogël në Shqipëri, ndërsa pjesa tjetër do t’i jepet familjes.

Ngjarja tragjike ndodhi të shtunën ku vogëlushi iku fshehurazi nënës së tij, e cila po kujdesej për foshnjën, dhe u fut në det për t’u larë.

Dyshohet se ai është marrë nga dallgët dhe trupi i tij u zbulua nga një kalimtar në det.

Pavarësisht se banorët dhe më pas mjekët tentuan ta shpëtonin, vogëlushi nuk ia ka dalë që të mbijetojë.

Çifti shqiptar raportohet se e kishin banesën e tyre pranë plazhit, ku edhe ndodhi tragjedia.