Home Të Fundit Temperatura deri në 25 gradë/ Ditë e ngrohtë, por natë e…njihuni me...

Temperatura deri në 25 gradë/ Ditë e ngrohtë, por natë e…njihuni me parashikimin e motit për sot

338

Anticikloni subtropikal po ndikon Europën Juglindore,

Temperatura deri në 25 gradë/ Ditë e ngrohtë, por natë e...njihuni me parashikimin e motit për sot

ku presim stabilitet të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë.

 

E Premte, 29 Mars 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim pasdite .

 

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 6/23°C

– Zonat e ulëta 10/25°C

– Zonat bregdetare 12/25°C