Home Të Fundit Temperatura mbi 30 gradë! Moti për ditën e sotme, ja cfarë na...

Temperatura mbi 30 gradë! Moti për ditën e sotme, ja cfarë na pret pasdite

17

Ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike

 

Temperatura mbi 30 gradë! Moti për ditën e sotme, ja cfarë na pret pasdite
relativisht të qëndrueshme, për shkak të masave ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe vranësira mesatare kalimtare të larta transparente,

nga orët e mesditës përgjatë Ultësirës Perëndimore në relievet kodrinore të saj.

Mjegullinë në zonat luginore në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim perëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 2-8 m/sek,

ndërsa përgjatë vijës bregdetare kryesisht në atë jugor e lugina era fiton shpejtësi 10-12 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.